Yritys ja henkilöstö

Suomen ja Baltian jakelua hallinnoivan TOSHIBA HVAC osaston toimitilat sijaitsevat Helsingissä. Toshiba tuotteiden myynti ja asennus tapahtuu ainoastaan valtuutettujen edustajien kautta. Toshiban toimintaperiaatteisiin kuuluu myyjien, suunnittelijoiden ja asennusliikkeiden jatkuva koulutus sekä palautetietojen kerääminen asiakkailta.

Toshiba ilmastoinnin, jäähdytyksen ja lämmityksen tiimi palveluksessanne

Toshiba HVAC Finland
Pakkalantie 19
01510 VANTAA
asiakaspalvelu@toshiba-hvac.fi

Parhaan tavoitettavuuden takaamiseksi pyydämme teitä hyödyntämään puhelinrinkejämme. Puhelu kiertää ringissä, kunnes siihen vastataan:

Toshiba myynti: 09 777 12360
Toshiba tekninen tuki: 09 777 12351
Toshiba Varasto: 09 777 12399

 

Toshiba HVAC Finlandin henkilöstö

Toshiba Myyntipäällikkö, Suomi & Baltia

Tuomas Talvo
09-777 123 53
tuomas.talvo@toshiba-hvac.fi

Toshiba myynti-insinööri

Kimmo Jyrkönen
09-777 123 37
kimmo.jyrkonen@toshiba-hvac.fi

Myyntiasiantuntija

Seppo Lankola
09-777 123 16
seppo.lankola@toshiba-hvac.fi

Toshiba myynti

Pasi Arestola
09-777 123 32
pasi.arestola@toshiba-hvac.fi

Myynti (Pohjoinen Suomi)

Teppo Paloniemi
08-531 5333
teppo.paloniemi@combicool.fi

Myyntiassistentti

Anne Turunen
09-777 123 50
anne.turunen@toshiba-hvac.fi

Toshiba Tekninen Tuki

Rami Willström
09-777 123 63
rami.willstrom@toshiba-hvac.fi

Toshiba Varasto

Harri Mainola
09-777 123 43
harri.mainola@combicool.fi

Toshiba tekninen tuki

Tomi Kinnari
09-777 123 79
tomi.kinnari@toshiba-hvac.fi
Aluekonttori: Niitunniskantie 18 A 6, 20320 TURKU

Pyydä tarjous

Miten valita juuri omaan käyttötarpeisiin sopiva ilmalämpöpumppu? Anna asiantuntijoidemme auttaa ilmalämpöpumpun valinnassa.

Toshiba-jälleenmyyjät palveluksessasi

Ammattitaitoiset Toshiba-jälleenmyyjät ja valtuutetut Toshiba-huoltoliikkeet palvelevat sinua asiantuntevasti ja luotettavasti kaikkialla Suomessa. He vastaavat mielellään kaikkiin kysymyksiisi, opastavat sinulle parhaan tuotteen valinnassa sekä hoitavat Toshiba-ilmalämpöpumppujen asennukset ja huollot täsmällisesti ja tarkasti. Ota yhteyttä, tule käymään ja pyydä tarjous lähimmältä Toshiba-jälleenmyyjältäsi!

Etsi lähin Toshiba jälleenmyyjä

Lämmitä älykkäämmin

eKaista Ilma perustuu Toshiba-ilmalämpöpumppuun ja sen älykkääseen ohjaukseen. Se sopii erinomaisesti suorasähkölämmitteisiin omakotitaloihin, paritaloihin ja rivitaloihin sekä kesämökeille.

Ilmalämpöpumpun manuaalinen säätäminen on työlästä puhumattakaan sähkösopimusten vertailemisesta ja sähkön hintojen seuraamisesta. Älyn ja automatiikan ansiosta eKaista Ilma hoitaa kaikki nämä puolestasi.

Lue lisää